Christiania Qvartalet Møtesenter

Lyse lokaler, selskapslokale med glasstak og flotte møterom sentralt i Kvadraturen i Oslo.

Christiania Kvartalet Møtesenter har totalt 13 møterom fordelt på to etasjer. Lokalene har dagslys og er utstyrt med nytt ventilasjonsanlegg, møblement og AV-utstyr. Senteret har også et eget auditorium. Her kan du se våre konferansepakker.

I tilknytning til restauranten har vi en egen sjarmerende bakgård som gjør at du kan arrangere selskapeligheter gjennom hele året. Restauranten er en perfekt arena for blant annet julebord, vinterball og sommerfester. Vi tilbyr en lun atmosfære, bar med alle rettigheter og åpen peis.

Her er det også en hyggelig kafé der man kan få kjøpt alle typer kaffe, påsmurt, søt bakst og yoghurt.

Kapasitet for møterom og selskapslokaler

 

Lokalem2KlasseKinoUbordLangbordSelskap
Auditorium14799
Møterom 22510
Møterom 3196
Møterom 42310
Møterom 53418251616
Møterom 65030402424
Møterom 74728352020
Møterom 6+79760752848
Kapteinen785270381748
Styrmannen624050261340
Losen5736402412
Matrosen4932321010
Stuerten4122281618
Byssegutten148
Restauranten467150
Spisekroken147120
Messa7664
Bakgården70

 

Alle våre saler er utstyrt med topp moderne AV-utstyr. Våre kursverter/vertinner er tilgjengelige hele dagen og sørger for at ditt arrangement forløper prikkfritt og etter dine ønsker.

Standard utstyr i møterom

  • Storskjerm/ Prosjektor
  • Trådløstnettverk
  • Flipover
  • Auditorietinkludereritilleggwhiteboard, talerstologmikrofoner.

Matkonsept

Christiania Qvartalet Møtesenter har et førsteklasses kjøkken med alle rettigheter, her lages alt fra enkle retter til store festmiddager.

 

Bildegalleri

Ankomst og parkering

Christiania Qvartalet Møtesenter ligger sentralt til i Kvadraturen i Oslo. Hovedinngangen er på hjørnet mellom Dronningens gate og Grev Wedels Plass. Nærmeste t-banestopp er Jernbanetorget, og nærmeste trikkestopp er Dronningens gate. Nærmeste parkeringshus finnes i bankplassen P-hus i Myntgata.

Adresse:

Grev Wedels plass 7
0151 Oslo

Telefon: (+47) 21 09 67 20

E-post: cq.konferanse@compass-group.no

 

Tjenester
Holbergs Terrasse Kurs- og konferansesenter
Auditorium, møterom og flott selskapslokale med glasstak ved Holbergs plass i Oslo.
Les Mer
Ingeniørenes Hus Møtesenter
Ærverdig festsal, åpen terrasse, lyse lokaler og gode ankomstmuligheter sentralt i Vika.
Les Mer